Челси, Сити и Ливърпул с безупречни победи

Отборите на Челси, Манчестър Сити и Ливърпул записаха безупречни победи в своите мачове от 12-ия кръг на Висшата лига. По-рано днес пък Арсенал победи Тотнъм с 2:0, така че „шпорите“ се оказват големите губещи в този кръг.

Тимът на Ливърпул победи Саутхемптън с класическото 3:0 на „Анфийлд“. Мохамед Салах реализира две попадения за успеха на „червените“, а Филипе Коутиньо се отчете с гол и асистенция. По този начин Ливърпул събра 22 точки и се изравни с петия Арсенал в подреждането.

Шампионът Челси прегази Уест Бромич с 4:0 като гост. „Сините“ вкараха три гола още до почивката като Мората, Азар и Алонсо се разписаха. В средата на второто полувреме Еден Азар реализира втория си гол и оформи крайното 4:0. С този си успех тимът на Антонио Конте събра 25 точки и излезе на второто място в класирането.

Лидерът Манчестър Сити се справи с Лестър на „Кинг Пауър Стейдиъм“, побеждавайки с 2:0. „Гражданите“ имаха инициативата през целия мач, а Габриел Жезус и Кевин де Бройне вкараха по едно попадение за 11-ия успех на тима от началото на сезона. Така момчетата на Пеп Гуардиола остават лидери и увеличиха аванса си пред Манчестър Юнайтед, който приема Нюкасъл тази вечер.