Челси разби Стоук Сити и излезе втори

Тимът на Челси очаквано победи Стоук Сити на „Стамфорд Бридж“ в мач от 21-вия кръг на Висшата лига. Лондончани разбиха своя опонент с 5:0 и се изкачиха на второ място във временното класиране като събраха 45 точки, с две повече от Манчестър Юнайтед, който в 19;30 се изправя срещу Саутхемптън.

Челси откри резултата още в третата минута след гол на Антонио Рюдигер, а в деветата Дани Дринкуотър направи 2:0. Четиринадесет минути по-късно Педро направи аванс на „сините“ класически.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират и реализираха още две попадения, след като Вилиян от дузпа и Давиде Дзапакоста се разписаха.