Хари Кейн носи на гръб Тотнъм и в Кипър

Отборът на Тотнъм записа втора поредна победа в Шампионска лига, след като победи АПОЕЛ Никозия с 3:0 като гост. И трите попадения за лондончани реализира нападателят Хари Кейн. Голаджията на „шпорите“ продължава да впечатлява с играта си от началото на сезона и доказва, че е сред най-добрите нападатели в света и вече оглавява голмайсторската листа с 5 точни изстрела. От началото на сезона, английския национал е отбелязал 16 попадения в 7 мача. Средно по над 2 гола на мач.

Тотнъм имаше пълно надмощие над АПОЕЛ през целия мач и създаваше положения за гол едно след друго. Чак в 39-ата минута обаче хората на Маурисио Почетино откриха резултата чрез Хари Кейн. Английският национал предреши крайния изход на двубоя с втори гол в 62-рата минута, а пет минути след това оформи своя хеттрик.

В следващия кръг на 17 октомври отборът на Тотнъм гостува на Реал Мадрид в битка за първото място в групата като към момента и двата тима са с пълен актив от точки.