Тотнъм счупи прокобата „Уембли“

„Шпорите“ изненадаха Борусия Дортмунд с 3-1. Хари Кейн се превърна в герой за домакините, а трите точки могат да се окажат невероятно важни в борбата за първите две места.

Още в 4-тата минута лондончани се разписаха. Сон премина през няколко футболисти на Дортмунд и с хубав удар порази целта. Само 7 минути по късно Ярмоленко възстанови равенството със страхотен фалцов удар. В 15-тата минута Хари Кейн отново даде преднина на „шпорите“. Голмайсторът на англичаните се измънка по левия фланг и от малък ъгъл прониза вратаря на Борусия. До края на полувремето немците създадоха няколко опасни положения, но несъомяха да стигнат до попадение.

Второто полувреме продължи под същото русло. Тотнъм се затвори и разчиташе на контра-атаки. В 60-тата минута Кейн отбеляза за 3-1. В края на мача Ян Вертонген бе изгонен.