Рома разкъса Челси на „Стадио Олимпико“

Отборът на Рома разби Челси с 3:0 на „Стадио Олимпико“ в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. За втори пореден мач „вълците“ вкараха три гола на шампиона на Англия, след като преди две седмици двубоят на „Стамфорд Бридж“ завърши 3:3.

В днешната среща обаче Рома бе много стабилен в отбрана и убийствено ефективен в предни позиции. Големият герой за домакините се казваше Стефан Ел Шаарави, който вкара две попадения за своя тим. Ел Шаарави матира Челси още преди да е изминала и минута с фамозен гол от 22-23 метра. В 36-ата минута нападателят направи 2:0 след асистенция на Наинголан. Крайното 3:0 оформи Диего Пероти със страхотно попадение в 63-ата минута.

Така Рома излезе начело в група ‘С’ с актив от осем точки, докато Челси е втори със седем пункта. В другия мач от групата Атлетико Мадрид отново не успя да победи Карабах след 1:1 у дома и остана трети с три точки.