Рой с поредно чудо! Взе точки от Сити.

Кристъл Палас прекрати серията на Манчестър Сити от 18 поредни победи. Мачът на „Селхъртс Парк“ завърши без попадения- 0-0. Домакините могат да съжаляват, тъй като Миливойевич пропусна дузпа в 90-тата минута.

Още по болезнена за Гуардиола е загубата на Габриел Жезус и Кевин де Бройне, който напуснаха терена заради контузии.

Сити започна уверено и още в 4-тата минута Бернардо Силва пропусна да открие, секунда по късно и Гюндоган пропусна да открие. „Орлите“ отговориха с контра-атаки и Бентеке пропусна в 9-тата минута. В 32-рата минута Жезус напусна принудително, заменилия го Агуеро нацели гредата малко след появяването си.

В 60-тата минута отново Гюндоган пробва да отбележи, но ударът му мина в страни от вратата.

По всичко изгреждаше, че срещата ще завърши без попадения, но минута преди края, Палас получи шанс да изпълни дузпа. Стърлин извърши нарушение и съдията посочи бялата точка. Едеросон обаче успя да спаси удара и запази серията на Сити.

„Небесно-сините“ продължават да са обедителен лидер, без допусната загуба. Момчетата на Рой Ходжсън заемат 17-та позиция.