Пореден крах за Ливърпул. „Червените“ не успяха да победят Нюкасъл

Отборите на Нюкасъл и Ливърпул завършиха 1:1, в последния мач от кръга в Англия.

В 23-тата минута Вайналдум нацели гредата и последвалия карамбол по чудо не завърши с попадение. Фелипе Коутиньо откри резултата със страхотна тупалка от 25 метра. Само 7 минути по-късно „джордитата“ изравниха чрез Хоселу. Джонджо Шелви изведе нападателя между двамата централни защитници, при опита да изчисти,Матип отби топката в крака на Хоселу и остави Симон Миньоле безпомощен.

Второто полувреме ще се запомни само с пропуск на Стъридж за гостите и на Диаме за домакините.

Нюкасъл от край време е „черната котка“ за Ливърпул. Последните 6 мача на „Сейнт Джеймсис Парк“, „джордитата“ записват 4 победи и 1 равенство.

След паузата, за национални отбори, „мърсисайдци“ посрещат Манчестър Юнайтед. Анализ и прогноза за най-голямото дерби в британски футбол, през седмицата на premiershiptips.net