Пети мач без гол, пета поредна загуба и антирекорд за Кристъл Палас

Сезон 2017/18 продължава да бъде истински кошмар за Кристъл Палас. Лондончани загубиха с 0:1 от Саутхемптън у дома в мач от петия кръг на Висшата лига. Това бе пето поредно поражение за „орлите“, които подобриха и антирекорда на Нюкасъл за най-дълго време без отбелязан гол във Висшата лига, след като вече над 450 минути не са се разписали.

Въпреки треньорската смяна, Кристъл Палас под ръководството на Рой Ходжсън отново не успя да намери мрежата. Кристиан Бентеке беше ялов в предни позиции, а при отсъствието на Уилфред Заха просто няма откъде другаде да дойде вдъхновението за Палас.

Саухемптън използва един от малкото си шансове за гол през първото полувреме и чрез Стивън Дейвис в 8-ата минута стигна до попадение. „Светците“ играха силно в отбрана и не позволиха на съперника да изравни, за да запишат втората си победа от началото на сезона.