Манчестър Сити разби Фейенорд, Стоунс блесна с 2 гола

Манчестър Сити записа категорична победа с 4:0 като гост на Фейенорд в първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. „Небесносините“ реализираха девет гола в последните си два срещи, след като през уикенда шамаросаха Ливърпул с 5:0. Пеп Гуардиола наистина трябва да бъде доволен от ефективността на своя тим в предни позиции, но надали е очаквал защитникът Джон Стоунс да вкара две попадения.

Бившият футболист на Евъртън даде аванс на Сити, след като засече с глава центриране на Давид Силва от корнер. Осем минути след това гостите вкараха втори гол и предрешиха срещата. Новото попълнение Бернардо Силва комбинира с Кайл Уокър по десния фланг, който с перфектно центриране поднесе топката на Серхио Агуеро и той без проблем се разписа за 0:2. В 25-ата минута бразилският нападател Габриел Жезус вкара трети гол за „гражданите“ в дебюта си в Шампионска лига.

Домакините от Фейенорд не успяха да се противопоставят и след почивката. В 63-ата минута защитникът Джон Стоунс вкара втория си гол на „Де Кайп“, след като отново се разписа с глава. Този път централният бранител отбеляза след асистенция на Де Бройне. В оставащите минути Манчестър Сити пропусна да вкара още попадения, така че домакините можеха да загубят и с по-голям резултат.