Манчестър Сити оглави класирането – смачка Стоук със 7:2

„Гражданите“ вече са едноличен лидер във Висшата лига, след категорична победа над Стоук Сити.

Дори и отсъствието на Агуеро не намали нападателната мощ на „небесно-сините“. Те поведоха в 17-тата минута, чрез детето „чудо“ Габриел Жесус. 10 минути по-късно резултатът вече бе класическото 3-0. Точни бяха Силва и Стърлинг. В края на полувремето Стоук върна един гол, чрез Маме Бирам Диуф.

Автогол на Каил Уокър върна надеждите на грънчарите 2 минути след почивката. Това само ядоса Сити и те отговориха с 4 безответни попадения. Мрежата намериха Жесус, Фернандиньо, Сане и Бернардо Силва.

По този начин Сити изпревари градския си съперник, след като „червените дяволи“ не успяха да преодолеят Ливърпул, в откриващия мач на кръга. Головата сметка на „гражданите“ набъбна до 29 гола. Стоук заемат 15-тата позиция с 8 точки.

В следващия кръг Сити приема Бърнли, а Стоук – Борнемут.