Манчестър Сити мина като товарен влак през Суонзи

Манчестър Сити регистрира 15-та поредна победа във Висшата лига, след като размаза Суонзи с 4:0 като гост. Така „небесносините“ направиха още една крачка към титлата, която сякаш няма как да им се изплъзне през този сезон.

Сити откри резултата в 27-ата минута, когато Давид Силва се разписа след асистенция на Бернардо Силва. Седем минути след това Кевин де Бройне покачи на 2:0, а след почивката момчетата на Гуардиола вкараха още два гола.

В 52-рата минута Давид Силва отбеляза втория си гол в мача, за да направи аванса на гостите класически. Пет минути преди края на двубоя Серхио Агуеро също записа името си сред голмайсторите и направи успеха на Сити още по-изразителен.

След тази загуба Суонзи остана на последното място във Висшата лига с актив от 12 точки, докато Манчестър Сити вече има 49 пункта на върха в класирането.