Ливърпул се върна на победния път

Ливърпул постигна победа над Лестър с 3 на 2 в мач от 6-тия кръг на Английската висша лига.

Въпреки трите точки, червените отново бяха колебливи и се наложи да треперят до последния съдийски сигнал.

„Мърсисайдци“, по традиция, започнаха ударно и до 23-тата минута водеха с 2-0, след попадения на Мохамед Салах и Фелипе Коутиньо. За бразилеца, това бе първи гол за сезона. В продължението на първото полувреме „лисиците“ върнаха едно попадение, дело на Оказаки. За никой не е изненада, че голът падна след изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле.

След почивката, капитанът Джордан Хендерсън покачи на 3-1. Джейми Варди, отново намали разликата до едни гол в  69-тата минута, само 60 секунди след гола на червените. Лестър могат да съжаляват, тъй като в 73-тата минута Варди пропусна дузпа.

Така Ливърпул се върна на победния път и заема 5-то място във временното класиране, на 4-ри точки от водачите, двата гранда от Манчестър.