Жозе пак излъга Венгер

Манчестър Юнайтед спечели дербито с Арсенал. „Червените дяволи“ излъгаха свойте домакини с 3-1.

Юнайтед победе рано рано с два гола. Точки бяха Валенсия (4 мин) и Лингард (11). В началото на втората част Лаказет върна „артилеристите“ в мача, но Лингард възтанови разликата. В 74-тата минута червен картон получи Пол Погба и това даде нови надежди на домакините. Те обаче бяха попарени от извънземния Де Хея. Лондончани отяравиха цели 21 удара към противниковата врата, момчетата на Моуриньо се отчетоха с едва 5, но три от тях точни. „Артилеристите“ имаха голям контрол и върху топката , като владението и бе 75 процента в тяхна полза.

Това бе първата домакинска загуба на Арсенал от месец март насам. За  Юнайтед предстой градско дерби със Сити.