Арсенал победи БАТЕ Борисов. Жиру с гол номер 100

Арсенал се наложи лесно с 4:2 в мач от втория кръг на груповата фаза в Лига Европа. Силен мач за лондончани записа позабравения Тио Уолкот, който отбеляза първите 2 гола. Младия защитник Роб Холдинг вкара за 3-0 , а последния гол, от дузпа, отбеляза Оливие Жиру, по този начин, французинът записа своя гол номер 100 с екипа на „артилеристите“.

Този път Арсен Венгер даде шанс на по-голям брой млади футболисти. От първите минути започнаха Райс Нелсън, Ехнсли Майтланд-Нилс и Джо Уилок, на пейката пък стояха петима състезатели, все още не навършили пълнолетие.

Още в 8-ата минута Уолкот нацели гредата, минута по-късно вече официално откри и резултата. След вратарска грешка Тио покачи на 2-0 във 22-та. 3 минути след това Холдинг покачи на 3-0 и рано, рано уби интригата в двубоя. Мирко Иванич върна надеждите на домакините.

Още в началото на втората част, Арсенал получи право да изпълни 11 метров наказателен удар. Жиру бе безпогрешен и отново качи разликата на 3 гола. Все пак беларусци се добраха до още един гол, чрез Михайл Гордейчук.

През уикенда „топчиите“ посрещат Брайтън във Висшата Лига. Прогноза за мача, очаквайте в близките дни, на premiershiptips.net